2010 Regatta Cup

Staunton Harold Sailing Club

Provisional Results

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Ratings: PY, Entries: 38, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class Cat SailNo HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st Handicap Fireball N 14864 John Curzon Pete Elver 1.0 2.0 3.0 3.0
2nd Handicap Phantom N 1328 Andy Kennington   3.0 4.0 7.0 7.0
3rd Handicap Fireball N 14966 Grahame Newton Mark Stevens 7.0 1.0 8.0 8.0
4th Handicap Fireball Youth Crew 14836 Ian Kelly Tom Burrows 2.0 7.0 9.0 9.0
5th Handicap RS200 Youth Crew 1362 Lol Hayward Matt Simons 5.0 5.0 10.0 10.0
6th Handicap Mirror Ov 60 Jun Cr Old B. 69929 Alan Bennett Keeley 13.0 3.0 16.0 16.0
7th Handicap RS200 Under 21 crew 1017 Simon Forbes Katy Jones 8.0 8.0 16.0 16.0
8th Handicap RS300 N 400 Tim Needham   11.0 6.0 17.0 17.0
9th Handicap Fireball Under 21 Crew 14973 Terry Forbes Rich Pepperdine 6.0 12.0 18.0 18.0
10th Handicap Scorpion N 1983 Graham Watts Mark Harden 4.0 16.0 20.0 20.0
11th Handicap Laser N 162885 Alan Bond   12.0 10.0 22.0 22.0
12th Handicap Phantom N 1367 Steve Greenhalgh   15.0 11.0 26.0 26.0
13th Handicap RS400 N 1232 Oli Needham Rob Burton 10.0 17.0 27.0 27.0
14th Handicap Fireball N 15002 Tom Williamson Simon Kelsall 16.0 14.0 30.0 30.0
15th Handicap RS200 Junior Crew 1006 Pete Gray Corey Newton 22.0 9.0 31.0 31.0
16th Handicap RS200 N 589 Matt Dry Hannah Sandstrom 14.0 18.0 32.0 32.0
17th Handicap RS200 JUnior Crew 1050 Pete davies Henry Davis 20.0 13.0 33.0 33.0
18th Handicap Laser N 178470 Russ Coggrave   19.0 19.0 38.0 38.0
19th Handicap RS200 N 952 Paul Green Liz Simons 18.0 24.0 42.0 42.0
20th Handicap Comet N 845 Nigel Fern   25.0 20.0 45.0 45.0
21st Handicap Topper Junior 45338 Colleen Winter   24.0 21.0 45.0 45.0
22nd Handicap RS200 Youth 836 Joe Smith Rose Smith 23.0 22.0 45.0 45.0
23rd Handicap Laser Over 60 180309 Mike Jones   17.0 30.0 47.0 47.0
24th Handicap Fireball Old boat 14370 Daren Fasey Chris Fasey 9.0 39.0 DNC 48.0 48.0
25th Handicap Laser Radial Youth 167608 Ben Pole   21.0 27.0 48.0 48.0
26th Handicap RS200 N 1026 Paul Wiliamson Hazel Williamson 37.0 DNF 15.0 52.0 52.0
27th Handicap Comet Over 60 275 S Boud   29.0 23.0 52.0 52.0
28th Handicap Comet N 546 JonWinter   27.0 28.0 55.0 55.0
29th Handicap Comet Over 60 761 Steve Lilley   28.0 29.0 57.0 57.0
30th Handicap Comet N 527 Dave Waymont   31.0 31.0 62.0 62.0
31st Handicap Topper Junior 32525 Holly McKechnie   39.0 DNC 25.0 64.0 64.0
32nd Topper Junior 35695 Cora Kenmuir Hogg   39.0 DNC 26.0 65.0 65.0
33rd Handicap Topper Lady 42813 Lynne Munro   26.0 39.0 DNC 65.0 65.0
34th Handicap Laser N 25686 Steve Cussens   34.0 32.0 66.0 66.0
35th Handicap Comet Lady helm 688 H Weatherdon   30.0 39.0 DNC 69.0 69.0
36th Handicap Laser N 155972 N Kindon   32.0 39.0 DNC 71.0 71.0
37th Handicap Topaz Uno S/H single N 2743 P Robert   33.0 39.0 DNC 72.0 72.0
38th Handicap Laser 2000 N 4591 Andy Felton Paul Munro 37.0 DNF 39.0 DNC 76.0 76.0

www.shsc.org.uk


Sailwave Scoring Software 2.02 build 1
www.sailwave.com